Kategoriler

Üreticiler

Son Yazılar

Teklif Sepetim

Teklif sepetiniz boş

Dinamik dijital içeriğin artan popülaritesi ile iş dünyası  etkileşimli ve büyük ölçekli dijital tabelaları benimsiyor Ama bu nedir ve bunu kendi avantajınıza nasıl kullanabilirsiniz? Digital signage'ın ne olduğu, kullanım örnekleri ve işletmeniz için doğru çözümü nasıl bulacağınızla ilgili açıklamalar için okumaya devam edin.

Dijital Tabela Nedir?

 Bazen elektronik tabela olarak adlandırılan dijital tabela, web sayfalarını, videoları, yol tariflerini, restoran menülerini, pazarlama mesajlarını veya dijital görüntüleri canlı bir şekilde görüntülemek için LED duvarlar (veya video duvarları), projeksiyon ve LCD monitörler gibi görüntüleme teknolojilerini ifade eder.

 Digital signage, yön bulma, mesajlaşma , pazarlama ve açık hava reklamcılığı  sunmak için farklı ortamlarda (kamusal alanlar, müzeler, spor sahaları, kiliseler, akademik binalar, perakende mağazaları, kurumsal alanlar ve restoranlar) çalışır .

Dijital Tabela Örnekleri

Digital Signage, müşteri hizmetlerini, promosyonları ve marka bilinirliğini geliştirmek için halka açık bilgiler sağlamak, iç iletişimleri iletmek veya ürün bilgilerini paylaşmak için kullanılabilir. Etkileşimli ekranlar aracılığıyla tüketici deneyimlerini geliştirirken müşteri davranışını ve karar verme sürecini etkilemenin güçlü bir yoludur.

Artık bilgi ekranının ne olduğunu bildiğinize göre, favori kullanımlarımızdan birkaçına göz atın:

promosyonlar

Dijital tabela ekranları, ürünler, hizmetler, etkinlikler ve satışlar için promosyonları öne çıkarmak için harika bir yerdir. Multimedya gösterimleri, dönen grafiklere ek olarak video ve animasyon kullandığından, reklamverenler statik reklamlar, ürün promosyonları veya video referansları içeren bilgi ekranı içeriğine yer verebilir. Mağaza ayarları, bilgi ekranlarını en sık göreceğiniz yerlerden biridir.

Hizmet Teklifleri

Kağıt menüler veya sabit ekranlar hâlâ yaygın olsa da, işletmeler sundukları hizmetleri dijital ekranlarda sanatsal bir şekilde listeleyebilir. Restoranlar, salonlar, kaplıcalar, oto tamir atölyeleri ve fitness stüdyoları duvarlarda, pencerelerde veya dijital tabelalı göz kamaştırıcı bir dijital ekranda dönüştürücü içerik ve bilgiler sunabilir.

ilham verici sözler

Digital signage'ın bir reklam olması gerekmez. Ünlü sözler içeren içeriklerle potansiyel müşterilerinizi bilgilendirebilir, eğlendirebilir ve ilham verebilirsiniz. İlham verici sözlerle dijital ekranınızı daha ilgi çekici hale getirebilirsiniz; Bu anında ziyaretçilerinizin ruh halini yükseltir. Spor salonları, sağlık ve sağlıklı yaşam tesisleri ve açık ofisler gibi kuruluşlar, üretkenliği artırmak ve sıcak bir ortam yaratmak için ilham verici tekliflerden yararlanabilir.

Etkileşimli Formlar ve Oyunlar

Who said digital screens have to be confined to the wall just to display certain information? Let users control and interact with them. With interactive digital signage, users can select content, play games and even subscribe to email newsletters. This way, you will be able to collect important information (which you can use for your marketing) from guests.

Social Media Feeds and News

Bring the online world into the office with social media integrated digital signage. Sync screens with your Facebook, Twitter and Instagram feeds and artistically edit hashtag mentions to bring your brand into the real world. Fans get the opportunity to feature their contributions in real time, and your content becomes a welcomed source of information.

Company Notes for Recognition

Instead of sending emails or paper notes, you can share updates via digital screens installed in employee areas, including waiting rooms and break rooms. Not only is it fast and efficient, it also improves communication and workplace morale. Compared to text-heavy documents, people tend to pay more attention to engaging, image-based content. When paired with tools like Hoopla, sales teams can regularly check their rankings on the big screen. Everyone knows when a deal is made!

Calendars and Event Schedules

Hotels, malls, universities, offices, theme parks, and healthcare facilities can leverage digital content to create calendars that share schedules of events or business, as well as upcoming appointment times. This saves your staff time previously spent answering questions while keeping visitors informed about daily activities.

Maps (You are here!)

Many large organizations have static maps in place that guide people to their destinations. However, these maps do not provide optimum flexibility; they need to be updated and republished every time a change is made, and they only present static, standardized information to visitors.

Digital wayfinding maps are reliable, versatile and affordable. You can update your maps in real time and take advantage of interactive tools that provide customized directions based on customer input.

directories

Digital signage content is an essential resource for any modern organization. Guides not only help people find their way, but also make it easier for them to access what they need. Adding a directory to navigation displays is an incredible way to condense huge wall directories and make it possible for guests to get everything they need quickly and with minimal stress.

With digital directories, users don't have to struggle to find doctors or practices. All they need is to enter a name, filter their options, and get only the specific information they want.

Emergency Messages

In an emergency, you need to notify all your staff quickly. However, this can be extremely difficult if you do not have a reliable communication strategy. With the help of digital signage content, you can create a comprehensive emergency communication plan and update information on various screens throughout your facility. Important safety and emergency messages are distributed simply and efficiently.

Dijital Tabela Çözümü Nasıl Bulunur?

Bir bilgi ekranı uygulamakla ilgileniyorsanız, öncelikle dikkate almanız gereken birkaç soru vardır:

  • Kaç tane ekran kurmak istiyorsunuz?
  • Ne tür içerik göstereceksin?
  • Bütçeniz nedir?

Başlamaya hazır olduğunuzda, projenizi başlatmak için keşfedilecek birkaç alan olacaktır:

  • Kurulum   : Kurulum ortağınız bir saha araştırması yapacak ve son aşamada sizinle birlikte olacaktır.
  • Donanım   : Buna ekranlar, konektörler, kablolar ve diğer destekleyici öğeler dahildir.
  • Yazılım   : Medya yürütücünüz, içerik yönetim sisteminiz (CMS) ve cihaz yönetiminiz için.
  • Ağ   : Bilgi ekranınızın Wi-Fi veya sabit hatlar gibi diğer sistemlerinize nasıl bağlanacağı.
  • Dijital İçerik   : Bu, ekranlarınızda gerçekte neleri görüntüleyeceğinizi içerir.

Digital signage projeleri, özellikle projenizin karmaşık bir kapsamı varsa, profesyoneller tarafından planlanmalı ve yürütülmelidir. Bir kurulum ortağı, hedeflerinizin fizibilitesini belirleyebilecek, doğru teknolojiyi önerebilecek ve doğru kurulumu sağlayabilecektir.

Dijital Tabela Yazılımı

Harika ekranlar ve montaj sistemleri gibi doğru donanımı seçmenin ötesinde, içeriğinizi gerçekten sergilemek için yazılım araçlarına ihtiyacınız olacak.

İçerik yönetim sistemi (CMS), içeriğinizi düzenlemek ve sunmak için kullanabileceğiniz en kolay araçlardan biridir. WordPress, Squarespace ve Wix iyi bilinen CMS'lerdir. Sisteminize bağlı olarak, medya oynatıcı yazılımını kullanma seçeneğiniz de olabilir.

Video ağınızın kapsamını da göz önünde bulundurun. Çeşitli konumlarda birden fazla ekrana sahip projeler için, bir cihaz yönetimi yazılım sistemi size ağınızın uzaktan kontrolünü sağlayacaktır.

Devamını oku

Maliyetler Üzerine Bir Not

Pek çok işletme, çok pahalı olduğunu düşünerek digital signage kullanmaktan kaçınır, ancak teknolojideki gelişmeler, büyük LED video duvarları gibi çözümlerin maliyetlerini düşürerek, bunları birçok işletme için erişilebilir hale getirdi.

Dijital Tabela: Sonuç

Digital signage, pazarlamadan morale ve haritalara kadar işletmeler için çok sayıda uygulamaya sahiptir. Digital signage ile mesajınızı canlı, eğlenceli ve büyüleyici bir şekilde iletme gücüne sahipsiniz. Pazarlama mesajlarınızı başlatmanın, ekibinize enerji vermenin veya herhangi bir alanda öne çıkmanın yollarını arıyorsanız,  digital signage'ı bir iş ortağı olarak düşünün.