Video Duvarının Ötesinde

Dünyanın En Dar 0,44mm Bile Bezel Video Duvarı

SIFIR. VİDEO DUVAR

LG nihayet dünyanın 1 mm'nin altındaki ilk* ince çerçevesini, 0,44 mm çift çerçeveyi tanıttı. LG'nin 55SVH7E modeli, küçültülmüş çerçeve boyutunu önceki çerçevelerle karşılaştırmak yerine, ekranının çerçevesiz 'orijinal' görüntüyle benzerliğini vurguluyor.

Çığır açan 0,44 mm Eşit Çerçeve

Nemko* tarafından doğrulanan, benzeri görülmemiş jilet gibi ince çerçeve - 0,44 mm EŞTE ÇERÇEVE ve 0,88 mm ÇERÇEVEDEN ÇERÇEVE - - herhangi bir bozulma olmaksızın bir nesneyi tamamen gerçeğe uygun şekilde betimleyerek içeriğin gerçek orijinal görüntü gibi görünmesini sağlar.
Canlı ve Dinamik Görüntü Kalitesi

Daha Yüksek Görüş Açısı

Büyük ekranlar genellikle insan gözü seviyesinden daha yükseğe yerleştirilir, bu da video duvarları için tek tip görüntü kalitesini gerekli kılar. 55SVH7E'nin görüntüleme açısı, geleneksel video duvarlarından daha üstündür ve ekran boyunca canlı renkleri bozulma olmadan göstermesine olanak tanır.

Daha Geniş Görüş Açısı

LG IPS panel teknolojisinin sıvı kristallerin daha iyi kontrol edilmesini sağladığı ve bu sayede ekranın neredeyse her açıdan görüntülenmesine olanak sağladığı iyi bilinmektedir. Bu nedenle 55SVH7E, izleme konumlarından bağımsız olarak gerçeğe yakın renklerle daha fazla izleyicinin dikkatini çeker ve cezbeder.

Üniforma Renk İfadesi

Çerçeve sınırlarının etrafındaki zayıf tekdüzelik, köşelere daha koyu bir görünüm verebilir ve bu da büyük ekranda iyi görünmeyebilir. Bununla birlikte, 55SVH7E, ekranın dört köşesinde bile gelişmiş tekdüzeliğe sahiptir ve tüm ekran boyunca canlı ve tutarlı renkler sunar.

Görüntü Boşluğu Azaltma

55SVH7E, videoları oynatırken döşenmiş ekranlar arasındaki görüntü boşluklarını azaltabilen bir görüntü iyileştirme algoritması içerir. Çerçeve sınırlarında bulunan nesneler, kusursuz bir görüntüleme deneyimi için ayarlanmıştır.

Yüksek Performans ve Mükemmel Ölçeklenebilirlik

Yerleşik SoC ve webOS akıllı tabela platformu sayesinde 55SVH7E, bir medya oynatıcıya ihtiyaç duymadan sorunsuz içerik oynatma sağlarken aynı anda birkaç görevi yürütebilir. WebOS, web tabanlı bir platform olarak HTML5'i desteklediğinden ve SDK (Soft Development Kit) sunduğundan, SI'ların oluşturması ve optimize etmesi daha da kolaydır.

Dikey Yönlendirme için Özel GUI

Geleneksel GUI (Grafik Kullanıcı Arayüzü) , manzara odaklı tüketici TV kullanımına dayalı olarak tasarlanmıştır, bu nedenle OSD (Ekran Üstü Gösterim) portre modundaki ekranlar için pek uygun değildi. Ancak 55SVH7E'nin OSD'si, daha büyük yazı tipi boyutlarına ve 9:16 oranına sahip uzun menzilli bir menüden oluşur.

Kolay Renk Ayarı

İçeriğe bağlı olarak, ekranın renk sıcaklığı, uzaktan kumanda kullanılarak 100K'lık artışlarla kolayca ayarlanabilir.

Sezgisel Menü Yapısı

Menü yapısı ticari kullanım için optimize edilmiştir. Kullanım kolaylığı için daha sezgisel bir GUI'yi benimseyerek, yaklaşım akışlarını basitleştirir ve benzer işlevleri birlikte gruplandırır. Bu şekilde, kullanıcılar istenen işlevleri keşfederken ve ekranları yönetirken deneme yanılma yapmaktan kurtulabilirler.

Basit Beyaz Dengesi Ayarı

Geleneksel video duvarlarında beyaz dengesi yalnızca tam beyaz modunda ayarlanabilirdi, ancak 55SVH7E, daha ayrıntılı ve hassas beyaz dengesi ayarı elde etmek için her gri tonlama değerini değiştirmenize olanak tanır.

LAN Papatya Zinciri Yönetimi

VBir LAN papatya zinciri, video duvarlarını kontrol etmek ve izlemek için komutları yürütmenize ve hatta yazılımlarını bir kerede güncellemenize olanak tanır.

Gerçek Zamanlı Bakım Hizmeti

LG hizmeti tarafından sağlanan bir bulut hizmeti çözümü olan isteğe bağlı bir hizmet olan Signage 365 Care* ile bakım daha kolay ve daha hızlı hale geliyor. Arıza teşhisi ve uzaktan kontrol hizmetleri için müşteri işyerlerindeki ekranların durumunu uzaktan yöneterek müşterinin işinin istikrarlı bir şekilde çalışmasını sağlar.

55SVH7E video duvarı, neredeyse görünmez panel kavşakları ile çarpıcı şekilde gerçekçi görüntüler sunar.

55SVH7E video duvarı, spor gibi hızlı hareket eden içeriklerle bile düzgün ve kesintisiz bir ekrana sahiptir. İnce çerçeve, panellerin kesişimlerinin neredeyse kaybolmasını sağlamak için düzgün bir beyaz dengesi ile birleşir. Modül tarama yöntemi ayarlandı, böylece en hızlı hareket eden top bile görüntü boşluğu olmadan paneller arasında hareket ediyor. Bu Ayarlamalar IPS manzara ortada en solda izleyiciler için değil sadece ya da değil ama çok altında sağlamak katıl.

Dünyanın ilk 0,44 mm çerçevesi, ekran kenarının çizgisinin o kadar ince olduğu ve tükenmez kalemle çizilebileceği anlamına geliyor. Başka bir deyişle, iki ekranın buluştuğu çizgi bir kredi kartı kadar incedir. Dikiş, düzgün beyaz dengesi ile daha görünmez hale getirilir. Her panelin kenarlarına yakın koyulaşan geleneksel video duvarlarının aksine, 55SVH7E görüntü boyunca eşit renk sunar. Hem beyaz dengesi hem de renk sıcaklıkları, yalnızca “tam beyaz mod” ayarlarında izin verilen önceki yinelemelerden bir adım daha yükseğe çıkarak herhangi bir modda ayarlanabilir.

 

Yeni modül tarama yeniliği sayesinde hızlı hareket eden içerik artık birden fazla panele kusursuz bir şekilde yüklenebiliyor. Diğer video duvarları görüntüyü her ekranda aynı noktadan yüklerken, bu atılım en hızlı hareket eden nesnenin bile bir panelden diğerine net bir şekilde görüntülenmesini sağlamak için tarama yönünü değiştirir. Yerleşik SoC ve webOS akıllı tabela platformu sayesinde içeriğin yüklenmesi de kolaydır. Web uygulamaları veya gerçek zamanlı akış yoluyla eşzamanlı videolar oynatırken içeriği canlandırmak veya eklemek bile mümkündür.

 

Bu değişiklikler, lg'nin izleyicinin konumundan bağımsız olarak net bir görüntü sağlamak için öncülük ettiği IPS teknolojisi ile birleşiyor. Dar çerçeve ve geliştirilmiş beyaz tekdüzelik, video duvarının altında duran bir izleyicinin bile çizgiler veya gölgelerle işaretlenmemiş bir resim görmesini sağlar. Her iki tarafta duran izleyiciler, önde ve ortada duranlar kadar net görecekler.

 

55SVH7E video duvarının gelişmiş görüş açısı ve kesintisiz görüntüsü, toplantı odasından haber stüdyosuna, perakende ortamından etkinlik alanına kadar her şey için mükemmel olmasını sağlar. Gerçekçi görüntülere ihtiyaç duyan her işletme sonunda çözümünü buldu.

PANEL

 • Ekran boyutu
  55"
  Çözünürlük
  1.920 x 1.080 (FHD)
 • Parlaklık(Tip.,cd/m²)
  700

BAĞLANTI

 • Giriş
  HDMI (2), DP, DVI-D, RGB, Ses, USB 2.0
  Çıktı
  DP, Ses
 • Harici kontrol
  RS232C Giriş/çıkış, RJ45 Giriş/çıkış, IR Giriş

MEKANİK ÖZELLİKLER

 • Çerçeve Genişliği
  0,44 mm (Çift)
  Monitör Boyutları (G × Y × D)
  1.210.51 x 681.22 x 86,5 mm
 • Ağırlık (Kafa)
  16,8 kg
  Karton Boyutları (G × Y × D)
  1.353,0 x 855.0 x 263.0 mm
 • Paketlenmiş Ağırlık
  23,6 kg
  VESA™ Standart Montaj Arayüzü
  600 x 400 mm

ÇEVRE KOŞULLARI

 • Çalışma Sıcaklığı
  0°C ila 40°C
  Çalışma Nemi
  %10 ila %80

GÜÇ

 • Güç kaynağı
  100-240V~, 50/60Hz
  Güç Türü
  Dahili Güç

GÜÇ TÜKETİMİ

 • Tip.
  170W
  Maks.
  220W

STANDART(SERTİFİKA)

 • Emniyet
  IEC 60950-1 / EN 60950-1 / UL 60950-1
  EMC
  FCC Sınıfı "A" / CE / KC
 • ErP / Enerji Yıldızı
  Evet (Yalnızca AB) / Hayır

MEDYA OYNATICI UYUMLULUĞU

 • OPS tipi uyumlu
  Evet (Sırtlama)
  Harici Medya oynatıcı Takılabilir
  Evet (MP500/MP700)

YAZILIM UYUMLULUĞU

 • İçerik Yönetim Yazılımı
  Süper İmza İYS
  Kontrol ve İzleme Yazılımı
  SuperSign Kontrol / Kontrol+

AKSESUAR

 • Temel
  Uzaktan Kumanda, Güç Kablosu, RS232C Kablosu, LAN Kablosu, DP Kablosu, IR Alıcı, Kılavuz Braketi, Vidalar, Kılavuz