Konftel'in amiral gemisi konferans hoparlörü, özellikle öğretim ve eğitim için daha fazla kullanıcı özgürlüğü sağlayan yeni bir 'ders modu' kablosuz kulaklık özelliği ile güçlendirildi.

Konftel 800, bir öğretmene veya sunum yapan kişiye bir oda içinde tam bir hareket ve konum özgürlüğü sağlamak için artık onaylı bir kablosuz kulaklığa bağlanabilir.

Konftel Ürün Müdürü Torbjörn Karlsson, "Nerede bulunurlarsa bulunsunlar, belki de bir beyaz tahtaya bakıyor olsalar bile, mükemmel mikrofon alımına sahip olabilirler ve uzaktaki tüm katılımcılar tarafından net bir şekilde duyulabilirler," diyor.

"Konftel 800'ün ücretsiz bir yazılım güncellemesi yoluyla bu değerli yeni özelliğe sahip olduğunu duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Ders modu, tam bir hareket özgürlüğü ve herkes için optimum bir ses deneyimi sağlıyor.”

Toplam özgürlük

Yeni işlevden yararlanmak için, onaylı bir kablosuz kulaklığın hoparlöre bağlanması gerekir. İlk sürüm yalnızca Jabra Engage 65'i destekleyecektir. Diğer kulaklıklar için destek, gelecekteki üretici yazılımı sürümleriyle birlikte sağlanacaktır.

Sunum yapan kişi konuşurken, Konftel 800 tüm mikrofonlarının sesini otomatik olarak kapatacak ve yalnızca kulaklık mikrofonunu açık tutacaktır. 

Karlsson, kişi konuşmayı bıraktığında hoparlör mikrofonlarının sesinin açıldığını ve odadaki tüm katılımcıların duyulabildiğini açıkladı. Ancak kulaklık aracılığıyla uzaktaki katılımcılar her zaman duyulabilir.

Anlatım modu, sunum yapan kişiye bir odada dolaşma ve geleneksel iletişim engellerinden kurtulma konusunda tam bir özgürlük sağlıyor. Nerede olurlarsa olsunlar, sırtları odaya dönük olsa bile net bir şekilde duyulabiliyorlar.”

Konftel 800, birçok Konftel video kitinin ses merkezini oluşturan ödüllü bir cihazdır. Ses genişletme için çoklu bağlantı, hüzmeleme mikrofonları ve zincirleme bağlantıya sahiptir. Tüm IP, USB veya Bluetooth çağrı bağlantıları üzerinden çalışan ders modu ile bir DECT baz istasyonu aracılığıyla kablosuz bir kulaklığa bağlanır.

Daha fazla yeni ek

Ayrıca Konftel, Konftel 800 için geleneksel masaüstü yerleşimine çekici bir alternatif sunan özel bir tavan montaj kiti geliştirmiştir. Yeni yenilik, üç adede kadar cihazın yukarıdan bağlanabildiği daha akıllı ve daha esnek oda konfigürasyonlarına yönelik artan talebi karşılıyor. 

Karlsson şuna dikkat çekti: "Mobilyaları taşıyabilir ve her gün odayı yeniden düzenleyebilirsiniz. Papatya dizimi özelliklerinin odanın her santiminin sesle kaplanmasını sağladığı daha geniş alanlar ve çok amaçlı odalar için mükemmeldir.

“Tavana monte edilmiş hoparlörlerle, gerçekten temiz ve derli toplu bir oda görünümü için masayı cihazlardan ve kablolardan temizliyorsunuz. Ayrıca görüntülü toplantı deneyimini yükseltir. Kullanıcı, mikrofonun nereye yerleştirildiğini unutabilir ve ekrandaki uzaktaki katılımcılarla etkileşime odaklanabilir. Ses alma ve dağıtma, kimse fark etmeden sihirli bir şekilde çalışır. Her şey doğal geliyor.

"Ders Modunun eklenmesi ve tavana montaj esnekliği seçeneği, Konftel 800'ün çekiciliğinin artmaya devam etmesini sağlıyor."